Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. Dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem to naturalnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

słabe mięśnie kegla objawy

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli pozostaną one dobrze wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, niemniej jednak pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najlepiej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z nieraz wolno również ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie istotne jest to, aby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najodpowiedniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz punktach sprzedaży wolno obecnie nabyć wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że dają idealne efekty. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Damy, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to rezultat w czasie porodu drogami natury oraz znacznie prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością wyklucza się też problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.