Mimo, iż coraz większa część pań i to w różnych kategoriach wiekowych zwraca uwagę na to, aby spożywane wiktuały były pełne substancji odżywczych, często, że nasza dieta musi być uzupełniany. A o co? O dodatkowe preparaty. Ponieważ branża preparatów ciągle jeszcze podlega przemianom, wielkość możliwości wyboru może przyprawić o ból głowy.
Warto zatem mieć świadomość, czym sugerować się przy kupnie preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Suplement nie może być zastępstwem dla zdrowej diety. Bywa jednak że pewnych minerałów czy związków witaminowych nie potrafimy dostarczyć wraz z pokarmem. Dobierając preparat można poradzić się farmaceuty lub innej posiadającej wiedzę osoby. Dobrze wziąć pod uwagę swój wiek. Innych składników wymaga organizm nastoletniej dziewczyny, a zupełnie innych – trzeba kobiecie w wieku dojrzałym.
O tym jakie zastosowanie mają suplementy z fitohormonami przeczytasz w naszym artykule
Z wykorzystaniem odpowiedniego leku suplementacyjnego można na przykład zniwelowania odmiennych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, charakterystycznego dla ciężarnych czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeżeli naszym problemem jest ustawicznym zmęczeniem rozwiązaniem może być preparat mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki typ preparatu kupimy. Konieczne jest jego optymalne dawkowanie – regularne, lecz nigdy nie zbyt intensywne.